» » دو پرده از نمایش مسئولین گرامی !!!

دو پرده از نمایش مسئولین گرامی !!!

دو پرده از نمایش مسئولین گرامی !!!


دو پرده از نمایش مسئولین این مملکت !!!

مملکت چه وقت و کجا دست نا اهلان و نامحرمان می افتد ؟؟
پرده اول داستان این روزها :
روز اربعین از سخنرانی علی مطهری در مشهد به دستور دادستان این شهر جلوگیری شد .
این آقازاده محترم سریعا دادش در آمد دولت و مجلس واکنش سریع به خرج داده و این قضیه را پیگیری کردند .
علی مطهری در نامه‌ای که به رئیس جمهوری نوشته، به صورت تلویحی گمانه‌زنی کرده که این دستور با اعمال نظر امام جمعه مشهد صادر شده باشد.
وی در این نامه تصریح کرد و یا به عبارت بهتر تهدید کرد : "چنانچه اقدام مؤثری در این خصوص مبذول نفرمایید، مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت. "
این پایان کار نبود و مقامات وزارت کشور هم همزمان با نامه علی مطهری به رئیس جمهوری وارد میدان شدند و در این رابطه واکنش‌هایی نشان دادند.
وزیر کشور در دستوری به معاون سیاسی خود، خواستار تشکیل هیأتی به منظور بررسی علت لغو سخنرانی مطهری شد وی همچنین خبر از تهیه و تنظیم نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه در این خصوص داد.
سامانی، سخنگوی وزارت کشور هم اقدام دادستان مشهد را " ناسازگار با مبانی حقوقی و قانونی مربوط به اداره امور استان بالاخص تداخل در مسئولیت و مأموریت شورای تأمین و نماینده عالی دولت " دانست و افزود: وزارت کشور به منظور روشن شدن تمامی زوایا و پایان دادن به برخوردهای سلیقه‌ای با این گونه امور، اقدامات قانونی خود را از طریق سران قوای سه‌گانه و در صورت نیاز ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی برای شفاف‌سازی صلاحیت نهادها در نحوه اداره امور کشور و برخورد با این گونه امور به عمل می‌آورد.
با گذشت تنها ساعتی از انتشار خبر لغو مراسم سخنرانی مطهری در مشهد، واکنش نمایندگان به این ماجرا هم شروع شد.
عبدالکریم حسین‌زاده، فاطمه سعیدی، محمود صادقی و سیده فاطمه ذوالقدر ، یوسف نژاد و حتی رییس مجلس در نطق پیش از دستور نمایندگانی بودند که درباره این اتفاق موضعگیری کردند. عبدالکریم حسین‌زاده، نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «آیا سخنرانی نایب رئیس مجلس هم حکم کنسرت دارد که در مشهد لغو شد؟» فاطمه سعیدی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس هم در کانال تلگرامی خود نوشت: «برادر شجاع و آزاده‌ام علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در روز اربعین و کنار مضجع پاک امام هشتم اجازه سخنرانی ندارد! وزیر کشور و مسئولان استان خراسان رضوی باید توضیح دهند چه اتفاقی در این استان افتاده که دولت این چنین تسلیم فشارها در مشهد می‌شود.»
اما محمود صادقی با جملاتی تندتر سراغ این ماجرا رفت و گفت : «‏سخنرانی علی مطهری در مشهد لغو شد. وزارت کشور چکاره است در مشهد؟! وزیر کشور باید به مجلس پاسخگو باشد.» او در مطلب دیگری هم به «تعلل» استانداری خراسان و همین طور «انفعال» وزارت کشور «در موارد مشابه» انتقاد کرد و نوشت: «استیضاح وزیر کشور مناسب‌ترین واکنش مجلس است.»
سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده مردم تهران نیز تأکید کرد: «ممانعت از سخنرانی فرزند پاره تن امام(ره) آن هم در استان و شهری که هویت و برکت خود را از امام رضا(ع) دارد جای شگفتی و تأمل داشته و با سیره و شیوه آن بزرگوار و عالم اهل بیت(ع) و عالم آل محمد(ص) در تضاد است.»
در میان همه این اظهار نظرها آنچه بیشتر از بقیه به چشم آمد، موضعگیری محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید بود که در کانال تلگرامی خود نوشت: " تبعیض بین مسئولین برای ایراد سخنرانی در اماکن عمومی پذیرفته نیست. "
یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت : لغو سخنرانی مطهری در مشهد وجهه قانونی ندارد و دادستان مشهد باید به مجلس و افکار عمومی توضیح دهد . این نماینده عنوان کرد: این گونه برخوردها به سود مملکت و مردم نیست و صلاح در این است که چنین اقداماتی سنجیده و با تدبیر باشد، با این حال افکار عمومی منتظر توضیحات و توجیحات دادستان هستند.
“اکبر رنجبرزاده” عضو هیئت رئیسه مجلس گفت : موضوع لغو سخنرانی مطهری در صورت درخواست وی در جلسه هیئت رئیسه مطرح قابل طرح است .
همزمان با این اخبار، خبر تغییر فرماندار این شهر آن هم در روز تعطیل !!! در رسانه‌ها منتشر شد .
این در شرایطی است که دهها بار سخنرانی زاکانی و صفارهرندی و جلیلی و شریعتمداری و..... بدون هیچ علتی لغو شد و این خوش رقصی ها هرگز صورت نگرفت . نه آتش مجلسیان دامن کسی را گرفت و نه وزارت کشور اصلا ککش گزید .
پرده دوم داستان این روزها :
وضعیت اسفبار و بدون پیش بینی در مرز مهران موجب شد تا جلوه دیگری از ناکارامدی و بی تدبیری صاحبان مسوولیت در معرض افکار عمومی قرار گیرد.
به دلیل اینکه مرز مهران نزدیکترین مرز به شهر نجف است اکثرا زائران و مشتاقان پیاده روی اربعین از این مرز استفاده می کنند ولی بی تدبیری مسوولین در حداقل سه سال گذشته مخصوصا سالجاری موجب شده تا بسیاری از مردم با کمترین امکان اسکان مواجه شوند
وضعیت در مرز مهران بحرانی شده بود و هزاران نفر با ویزا و بی ویزا آنجا سرگردان بودند. امکانات به نسبت جمعیت به شدت کم و اگر کمکهای مردمی مردم مهران نبود مشخص نبود وضعیت چگونه میشد.
اما مردم از خود می پرسند مگر این وضعیت قابل پیش بینی نبوده تا از قبل برای آن تدبیری شود؟ مگر از اربعین سال قبل تا امسال فرصت کمی بود تا برای امروز تدبیر شود؟ پاسخ ساده است! این روند قطعا برای مسئولان مربوطه قابل پیش بینی بوده اما در میان انبوه اولویت های دولت فعلی «اولویت» نداشته و کاری جهادی برای حل آن انجام نشده است.
جالب اینجاست که زائران اباعبدالله الحسین (ع) در عراق با تمام مشکلاتی که مردم و دولت آن کشور دارد آنطور پذیرایی می شوند که وصفش غیر قابل باور است و در داخل کشور با بدترین ناملایمات و بزرگترین مشکلات درگیر هستند .
از همه این احساس مسئولیتهای جناحی ، شخصی و نفسانی در ماجرای لغو سخنرانی مطهری که موجی عجیب در مجلس و دولت به پا کرد در پرده دوم این روزها آن هم در امر مقدس زیارت اربعین هیچ خبری نشد . نه وزیر کشور کمیته بحران تشکیل داد نه دولت ، آنطور که باید وارد عمل شد و نه مجلس نسبت به این همه کمکاری که اگر خدا عنایت نمی کرد به فاجعه ای غیر قابل جبران تبدیل می شد حساسیتی نشان داد !!!.
النهایه :
هنوز بیش از چند ماه از عمر مجلس دهم سپری نشده است که شاهد کارهای محیرالعقول در خانه ملت ، توسط نمایندگان ملت هستیم !
بطور مثال مدتی قبل ، پس از افشای افتضاح حقوق های نجومی در درون دولت ، که افکار عمومی با حساسیت منتظر واکنش نمایندگان خود در قوه قانونگذاری بود ، طرح "شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی های مازاد" در نهایت تعجب در مجلس مورد مخالفت قرار گرفته و رد شد!
بعد از آن درهمین مجلس علیه سه وزیر پیشنهادی دولت تندترین نطق ها ایراد شده و اتهامات اساسی مانند شرکت در فتنه ۸۸ و غیره مطرح شد، ولی نهایتا بیش از دو سوم نمایندگان محترم به هرسه وزیر پیشنهادی رای مثبت دادند!
اخیرا هم ۲۰۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای قابل تامل، به تمجید و تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پرداختند و این در حالی است که با گذشت ۱۰ ماه از زمان اجرای برجام که قرار بوده تمام تحریم‌های بانکی و مالی از روز اجرای توافق لغو شود نه تنها این تحریم‌ها لغو نشده بلکه مجلس نمایندگان آمریکا در دو روز متوالی، قانون تحریم‌های ایران موسوم به ISA را برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرد!!
یک فرمول عجیب در رابطه با این مجلس که خوشخیالان آن را مجلس ولایی و اصولگرا می دانستند خطری بزرگ را به همه ما گوشزد می کند و آن این که مملکت چه وقت و کجا دست نا اهلان و نامحرمان می افتد ؟؟ . وقتی حوزه انتخاباتی مجلس را بررسی می کردیم و سایتها بر اساس اندیشه های نمایندگان نیز آنها را تقسیم بندی می کردند اکثریت قابل توجه نمایندگان ارزشی ولایی و انقلابی نشان می دادند اما چه می شود که این مجلس با اکثریت قابل توجه به سه وزیر اخیر پیشنهادی رای می دهد و یا برای لغو یک سخنرانی آتش بیار معرکه می شود و یا در مقابل انفعال دولت منفعل است و همراه سوت و کور دولت و .... جای تامل و تفکر است .
حسین جوادی
Hoseinjavadi.ir

نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: حسین جوادی بازدیدها: 1 689 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود