» » جوادی در سالگرد حماسه نهم دی : فتنه 88 بزرگترین و پیچیده ترین کودتای استعمارگران در ایران بود که شکست خورد

جوادی در سالگرد حماسه نهم دی : فتنه 88 بزرگترین و پیچیده ترین کودتای استعمارگران در ایران بود که شکست خورد

جوادی در سالگرد حماسه نهم دی : فتنه 88 بزرگترین و پیچیده ترین کودتای استعمارگران در ایران بود که شکست خورد

حسین جوادی در حسینیه آل طاها آمل :
فتنه 88 بزرگترین و پیچیده ترین کودتای استعمارگران در ایران بود که شکست خورد

حسین جوادی شب شنبه در حسینیه آل طاها آمل به بررسی جریان فتنه سال 88 و حماسه مردم در نهم دی سال 88 پرداخت و سیر تاریخی کودتاهای آمریکایی در سرسر جهان را تشریح کرد .
جوادی در این مراسم گفت : تنها در نیمه دوم قرن بیستم ایالات متحده آمریکا حدود 100 کودتای نظامی و براندازی حکومت‌ها را طراحی و رهبری کرده است و ده‌ها بار بطور مستقیم دست به اشغال نظامی کشورها زده است و یا آنها را تهدید به مداخله نظامی کرده است.
جوادی افزود : تمام سفارتخانه های آمریکا در دنیا مرکز جاسوسی و محور کودتا هستند . اندکی پس از کودتای سال 2004 آمریکا در هائیتی، "آیرا کورزبان" وکیل "ژان برتراند آریستاید" رئیس‌جمهور این کشور در میامی آمریکا طی سخنرانی خود یک سؤال و جواب جالب را مطرح کرد: چرا تا کنون در واشنگتن کودتا شکل نگرفته است؟ وی خودش جواب داد : چون در واشنگتن "سفارت آمریکا" وجود ندارد.
"آلکساندر یاکیمنکو" رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی اوکراین می‌گوید طراحان کودتا در این کشور برای سرنگونی دولت منتخب اوکراین "در واقع در سفارت آمریکا زندگی می كردند. هر روز در سفارت بودند." کودتای آمریکا در اوکراین از سال 1953 تاکنون هشتادمین باری است که آمریکا کودتای موفق یا ناموفق را در کشورهای بیگانه طرح می‌ریزد و سال 1953 سالی بود که آیزن‌هاور رئیس‌جمهور آمریکا در ایران متوجه شد که سیا می‌تواند دولت‌های منتخبی را که حاضر نمی‌شوند آینده مردمشان را قربانی منافع تجاری و ژئوپولتیک غرب کنند، سرنگون کند.
مدیر مسئول نشریه ندای شمال ادامه داد : در هر برهه می‌بینیم که آمریکا چگونه در کشورهای مختلف فقط به سبب این که خواسته های استکباری اش تامین شود کودتا کرده و می کند این کشور معاند و دشمن شماره یک ملل مستضعف در سال 1953 امید مردم ایران در آن دفن شده بود، و همین‌طور امید مردم گواتمالا (1954)، تایلند (1957)، لائوس (1958 تا 1960)، کونگو (1960)، ترکیه (1960، 1971 و 1980)، اکوادور (1961 و 1963)، ویتنام جنوبی (1963)، برزیل (1964)، جمهوری دومینیکن (1963)، آرژانتین (1963)، هوندوراس (1963 و 2009)، عراق (1963 و 2003)، بولیوی (1964، 1971 و 1980)، اندونزی (1965)، غنا (1966)، یونان (1967)، پاناما (1968 و 1989)، کامبوج (1970)، شیلی (1973)، بنگلادش (1975)، پاکستان (1977)، گرنادا (1983)، موریتانی (1984)، گینه (1984)، بورکینافاسو (1987)، پاراگوئه (1989)، هائیتی (1991 و 2004)، روسیه (1993)، اوگاندا (1996)، و لیبی (2011). این لیست شامل کودتاهای شکست خورده آمریکا نیست، که تعداد آن‌ها هم در همین حدود است. کودتاهای منطقه آفریقا و کشورهای دیگری که نقش آمریکا در آن‌ها محتمل است اما هنوز به اثبات نرسیده است نیز در لیست بالا گنجانده نشده‌اند.
وی در ادامه دخالتهای آمریکا در دنیا گفت : آمریکا در شیلی نیز برای جلوگیری از انتخاب "سالوادور آلنده" در دهه 1960 همین سیاست‌ها را اتخاذ کرد. این تلاش‌ها در انتخابات سال 1958 موفقیت‌آمیز نبود، بنابراین دولت کندی تیمی متشکل از 100 مأمور سیا و وزارت خارجه را به شیلی فرستاد تا در انتخابات سال 1964 نتیجه را عوض کند.
وی پس از بررسی کودتاها و دخالتهای آمریکا در سرنوشت کشورهای مختلف به فتنه سال 88 اشاره کرد و با بیان اینکه فتنه 88 بزرگترین و پیچیده ترین کودتای استعمارگران در ایران بود که شکست خورد گفت : هدف و تاکتیک پشت پرده کشور امریکا در فتنه 88 براندازی نظام بود هرچند در شکل گیری فتنه 88 عوامل مختلفی تأثیر داشته اند، اما نقش دخالت کشور های خارجی در این ارتباط بسیار بارز و تعیین کننده بود. بر اساس اطلاعات موجود، کشورهای غربی به ویژه سه کشور امریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر صهیونیستی درجریان انتخابات 88 فعالیت زیادی داشته اند و هدف آن ‌ها تغییر نظام بوده است. کشور های خارجی با همکاری سازمان های بین المللی و با کمک سرویس های اطلاعاتی، سفارتخانه ها و موسسات تحقیقاتی و افراد ذی نفوذ خود، در انتخابات ایران دخالت داشتند، تا به هرطریقی به استراتژی شوم خود نائل شوند.
حسین جوادی همچنین در ادامه به نقش جایگزینی سفارت انگلیس بجای سفارت آمریکا در ایران پرداخت و عنوان کرد : کشور انگلستان از مهمترین و اصلی ترین بازیگران خارجی دخالت کننده در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به شمار می رفت، به طوری که این کشور و سفارتخانه آن، اطلاعات داخلی جمهوری اسلامی ایران را جمع آوری و برای امریکا و رژیم صهیونیستی ارسال می کرد و انگار گویی در واقع انگلیس خلاء حضور امریکا و اسرائیل را با فروش و ارائه اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به آن ‌ها، تحت پوشش قرار داده بود.
صاحب امتیاز ندای شمال در ادامه گفت آمریکا منتظر نتیجه انتخابات 88 ماند تا اگر طیف مورد توجه او رای آورد که پروژه دیگری طراحی کند و گرنه جریان تحریمها را با شدت بیشتری اعمال کند و این کار را کرد
وی همچنین از تحریم به عنوان ابزار تاریخی سیاست خارجی آمریكا یاد کرد و به تاریخچه تحریم در ایران اشاره کرد و بهانه ها و اهداف ادامه تحریم های آمریكا را تبیین کرد .
اما فتنه 88 و تاثیر بین المللی آن در رابطه با تحریم ها بسیار اهمیت دارد. چرا كه با این حوادث بود كه قطعنامه 1929 با حداكثر شدت صادر شد و به همه كشور ها مشروعیت لازم را برای اعمال تحریم های یك جانبه و چند جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران را اهدا كرد. لذا آمریكا كه سالها برای جهان شمول كردن تحریم جمهوری اسلامی ایران هزینه صرف كرده بود، به موهبت فتنه 88 فرصت یافت اهداف شوم خود را عملی کند و در این رابطه عوامل معاند داخلی مجرمان اصلی هستند و سران فتنه نیز خود جریان ساز این اتفاق شوم بودند .
حسین جوادی گفت : جای تاسف دارد که چندین وزیر مرتبط با فتنه و یا مجری تحصن ها و آشوب ها ، در مجلس رای می آورند درحالیکه نه تنها هرگز اظهار نظر صریح و شفافی در محکومیت اصل آشوب و فتنه نکردند بلکه بعد از فتنه و حتی اخیرا نیز پنهانی باسران و عوامل فتنه نشست و برخاست دارند .
وی در خاتمه با بیان این حدیث از امام موسی کاظم (ع) که «علم مفید را در چهار چیز یافتم: اول، خدایت را بشناس؛ دوم، نعمت های او را بشناس؛ سوم، وظایف خود را بشناس؛ چهارم، دشمن دینت را بشناس» افزود : اگرچه در آن نامه هاشمی به رهبر عدم لفظ سلام جای انتقاد داشت اما اینکه ایراد نامه را فقط به بی سلام بودن نامه محدود کنند جریان انحراف فکری است . اگر تمام اشتباه و ایراد هاشمی در آن نامه را به بی سلامی آن محدود کنیم آنوقت خیلی ها قانع خواهند شد که این که جرم نبود و اینهمه سر و صدا ندارد در حالیکه ای کاش نامه بی سلام هاشمی بی سلام بود ولی در محکومیت از فتنه و آشوب و حمایت از رهبری صادر می شد .
آن نامه چندین خطای بزرگ داشت یکی از آن خبردادن از یک آشوب و فتنه بود که گویی هاشمی از جزییات آن هم خبر داشت و دیگری تهدید مقام مظم رهبری و نظام بود . همه بزرگان نظام از شر شیطان در امان نیستند لذا هم باید خدا را حاضر و ناظر بدانند و نعمت های خدا اعم از نظام و رهبری و مردم حماسه ساز که نعمتهای بزرگ خداوندی هستند را بشناسند و هم به وظایف خود درست عمل کنند و دشمن دین خود را بشناسند و با آن مقابله کنند .
نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: حسین جوادی بازدیدها: 2 222 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود