GameWin

ورود
عضویت | بازیابی رمز؟
درددلی با همکاران عزیز خبرنگارم
درددلی  با همکاران عزیز خبرنگارم

درددلی با همکاران عزیز خبرنگارم
سروران عزیز بزرگواران و گرامیان
اگر بخواهم مقدمتا از رسالت خبر و خبرنگاری و نقش آن بگویم در مقابل شما گزافه گویی است و از واضحات است پس مستقیم میروم سر درد دل با شما عزیزان .
هر از چندگاهی که فضاهای مجازی و سایتها و کانالهای تلگرامی و گروهها را رصد می کنم و یا دوستان گزارشات مستمر به حقیر می دهند از این همه حجم اطلاعات مهم و یا کم اهمیت و یا اطلاعات خنثی مبادله شده در یک شهرستان شگفت زده می شوم .
اگر جسارت خدمت دوستانم نشود بسیاری از اینها از بسیاری از رخدادهایی که در شهر اتفاق می افتد از اهمیت بسیار کمتری برخوردار است . خب درست است که اگر خود ناقل یک مطلب و یا منبع یک خبر خودش شاید اهمیت مقامی دارد هرچند مطلب منقول ، چندان ارزشی نداشته باشد ، آن مطلب بالاجبار و یا بالاکراه و یا بالاشتیاق خبری می شود و بهر صورت در گردش اطلاعات قرار می گیرد اما اتفاقات زیاد و بزرگی در این شهر می افتد که می شود از آن ها تولید اخبار کرد آن هم دست اول ، و آن را در این چرخه خبری قرار داد .
برای بسیاری از این موارد در زمینه های مختلف شاهد مثال دارم لیکن در یک مقوله فقط چند مورد را اشارتی خواهم داشت و از عزیزان رسانه ای خواهشمندم از این نکته را با لطافت روح رسانه ای ، بپذیرند و اگر در بیان حقیر ایرادی وجود دارد متذکر شوند . در چند روز اخیر خانواده شهید مدافع حرم تهران شهید امیر لطفی که شب یلدا مهمان شبکه سه و برنامه آقای رضا رشید پور بودند فردای آن شب به آمل عزیمت کردند و در دومین سالگرد شهادت این شهید عزیز تهرانی ، در آمل شرکت کردند به نظرم این می توانست هم بازخورد مناسب تری داشته باشد و هم در حاشیه آن تولید خبر ، مصاحبه و یا گزارش شود و اطلاعات در مورد این شهید و حضور خانواده شهید را بومی سازی کرد .
و یا حضور برادر پدر موشکی ایران سردار حسن طهرانی مقدم ، سردار دکتر محمد طهرانی مقدم ، فرمانده سابق قرارگاه رمضان ، مسئول بازرسی بیت رهبری و بازوی شهید طهرانی مقدم در صنایع موشکی و همچنین برنامه سالگرد شهید زال نژاد و.... که متاسفانه کمترین بازخورد را در رسانه های شهری داشته است .
درست است که ذائقه بعضی ها عوض شده است اما هرگز نمی شود باور کرد مردم و خیل عظیم جوانان از شهدا خسته شده اند هرگز نمی شود در قاب تصویر و مطلب شکوه ارادت جوانان با هر تیپ و قیافه ای را بر سر مزار شهدای مدافع حرم گنجاند ارتباط ویژه ای که جوانان شهرمان با ظواهری که شاید مطرود افکار مهجور عده ای باشد با شهدا را هرگز نمی شود کتمان کرد .
امیدوارم این چند سطر از ارادت بنده به تک تک عزیزان اهل رسانه کم نکند که هیچ موجب مودت بیشتر نیز بشود . که بر این باورم منتقدان جامعه اگر خود پذیرنده حرف حق نباشند کلامشان گره گشا نیست .

ارادتمند
حسین جوادی
نویسنده: حسین جوادی بازدید: 1 149 موضوع: دست نوشته ها و مقالات / دست نوشته ها نظرات: 0
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.