چرا به عربستان می رویم ؟

چرا به عربستان می رویم ؟
چرا به عربستان می رویم ؟

اخیراً شنیده ­ای عربستان و امارات در اظهار نظری جالب اعلام کردند که اگر آمریکا و اسرائیل به تأسیسات هسته­ ای ایران حمله کنند این دو کشور حمایت خواهند کرد ؟ و گفتند خیلی هم منتظر این امر هستند­ ؟ جالب است مرکز ثقل دین مبین اسلام که دو قطب مکه و مدینه را درخود دارد با اسرائیل و آمریکا که بارها و بارها اعتقادات ضد اسلام و حتی ضد دینی خود را اعلام کرده و بر آن سماجت هم داشته­اند هم دست می شود آنهم اینطور علنی !!
چرا مردم به عربستان می روند ؟ چرا به امارات می روند ؟

در مملکت ما سالانه بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار نفر به مکه می روند سازمان حج و زیارت هم هر سال و شاید هم سالی چند بار تعدادی را در این خط رفت و آمد می­دهد­ که تعدادشان کم هم نیست و بسیاری از این سفرها هم کاملاً غیر ضروری است و بعضا بازار سیاسی برخی ها گرم می شود . و از این جمع هر کدام حداقل یک میلیون و پانصد هزار تومان جنس از وهابیون و یا خوشبینانه تر از آنهایی که امروزه هماهنگ با جریان ضد شیعه و ضد ایرانی در عربستان فکر می کنند و ضد شیعه حرکت می کنند خریداری می کنند .

عربستان در هر زمان که دستش برآمد بر ضد شیعه حرکت کرد درکشورش ، که تا حد توان و بیش از توان شیعه را خفه کرده و آن را محصور کرده­ اند یادم می ­آید بار اولی که ازطرف سازمان صداوسیما مأمور شده بودم به مکه بروم برای کاری رفتم عزیزیه ، هنگام برگشت ماشینی مرا می­ آورد تا حرم ، کنارم کسی نشسته بود فهمید ایرانی­ ام جلوی حرم که رسیدیم حساب من را کرد­. کمی با هم به سمت حرم حرکت کردیم دستم را فشار داد سینه مرا بوسید دور و برش را به دقت نگاه کرد تا مبادا کسی باشد آرام کنار گوشم گفت­: انا شیعه ، انا شیعه ، دست و پا شکسته کمی عربی کمی فارسی گفت­: " من عاشق علی بن موسی الرضا(ع) هستم رفتی ایران سلام مرا به امام رضا برسان مرا هم دعا کن " مو به تن من راست شده بود اشکش در آمد اشک من هم می گفت بارها وبارها به خانه­ هایمان می­ ریزند و کوچکترین اثری اگر از جریان شیعه وجود داشته باشد برخورد شدید می­کنند و ...

بگذریم چرا دور می روی عربستان ، از کشورش هم عبور کرد و هر جایی که زورش برسد می­ خواهد شیعه را سر ببرد در بحرین هم که بر علیه شیعه شاهکار کرده است سفاهت و حماقت عربستان زیاد جای حرف دارد­. آن وقت کشورک بحرین ایران را به دخالت در کشورش متهم می­کند ولی عربستان هر غلطی بخواهد انجام می­ دهد چقدر ظریف فرمود مقام معظم رهبری در خطبه ی طوفانی اخیرش که اگر ما در بحرین دخالت می­کردیم وضع اینطور نبود.

این عناد و دشمنی و سفاکی عربستان سابقه دارد و ریشه در منافعی که یا غربی است یا وهابی کاری می­ شود کرد یا نمی­شود کرد فعلاً به آن طرف قضیه کاری نداریم . جای تعجب است که این طرف قضیه که خودمانیم چرا اینقدر آن به آسیاب آنها می­ ریزیم ؟ اهل حساب و کتاب نیستم چون آخرین پول ما ، چند صد هزار تومان است وبا هزار میلیاردها گیج می زنیم اما گفتم یکمیلیون و سیصد هزار زائر مکه هر ساله بالغ بر هزار و نهصدوپنجاه میلیارد تومان 10 سال می­شود نوزده هزار و پانصد میلیارد تومان فقط زائران مکه پول در جیب عربستان می­ رود که سلاحش هر روزه شیعیان بحرین را نشانه می­ رود این منهای هزینه های سفر و اسکان و ویزا و ... است .

حالا کاری نداریم که چرا خیلی­ ها به امارات می روند خیلی از آنهایی که امارات می روند را نمی شود به خدا و رسول قسم داد و جریان شیعه کشی را برای آنان ترسیم کرد نمی­ شود قسم داد تو را به خدا تو را به امام زمان (عج) امارات نرو امارات فلان است­ و فلان اما آنهایی که مکه می روند و آنانی که مکه می برند و سازمان عریض و طویلی که بانی این امر است را می­شود قانع کرد و توجیه کرد که سه سال چهار سال از اعزام جلوگیری شود . چهارسال ضربدر اینهمه پول چقدر می شود ؟

راستی برائت از مشرکان یعنی چه­؟ چگونه باید برائت را اعلام کرد­؟! نکند حرف و عمل ما مطابق نداشته باشد؟!

شاید بازار بعضی­ها می­ خوابد اگر این اعزامها تعطیل شود! مردم را باید متقاعد کرد و بسیاری هم مایلند تا عربستان یک گوشمالی داده شود یکی از همان گوشمالی­ ها همین تحریم اعزام است .

جالب اینجاست که اعزام می­ کنیم با بدترین برخورد در فرودگاهها با زنان و دختران و مردان برخورد می­ شود مسوولین حج هم بعضاً بسیار ملایم و در حد نسیم صبحگاهی با قضیه برخورد می­ کنند و ...

زیادی رفتیم ؟! می­گی چرا حرفهای زیادی می­زنی !! بعضی­ ها خوششان نمی آ­ید ؟ چرا این چیزها را می­گی ؟!

نه بابا حرف از آنجا شروع شد که عربهای سوسمار خوار علناً گفتند از حمله به ایران حمایت می­ کنند و ما باز هم برای رفتن به این کشور سرو کله می شکانیم­. البته هدف مقدس است شکی در آن نیست اما این فرایض برای حفظ اصل است .

خیلی­ ها می­خواهند حاجی شوند و هرجا رفتند قبل از اسمشان لقب حاجی رژه برود. می روند و می­ آیند و خرج می­دهند و توی مکه کنار بیت عتیق هم خیلی ها با هم سر شام و ناهار دعوا می­کنند برای کوچکترین چیز به همدیگر می پرند و بیست برابر بیشتر از حضور در حرمین شریفین توی بازار و خیابانها می ­گردند و بعضاً هم دختران و پسران دانشجو را با هم پلیس عربستان گیر می ­اندازد و ... این می­ شود ثواب عظیم برای مشتاقان مکه و شاید هم برخی­ها بیشتر مشتاق جاذبه­ های کاذب دیگرند!! باز هم دارم به حاشیه می روم حالا که رفتم گوشه رینگ بگذار این شعر خودم را که در سال 1378 برای « مکه روها» گفتم اینجا بیاورم و مقال را با یک کلام و این شعر و شعر وآخر اینکه باور کنید عربستان هرگز شایسته این قدر توجه­، سکوت­، عنایت و همراهی ما نیست بهر تقدیر باید اقتدار و عزت اسلامی و ایرانی و ابهت شیعه را لحاظ کرد .

"كعبه"

كعبه مرواريد است

يك سيه مرواريد

كعبه يك خانه بي معنا نيست

كعبه انبوه مفاهيم بلندي است

كه فهمش هنر است

كعبه شمسي است

كه نورش به جهان مي تابد

آه افسوس نمي دانم من

كه چه رمزي است

در اين خانه ابراهيمي

نه كه من

بلكه همانان كه به گردش

همچو پروانه پريدند

دريغا

جز در و خشت نديدند

لقبي را به سر اسم كشيدند

ليك بايد دانست

كعبه سعي است وتلاش است وشعور

وچه مي گويم من

حج حضور است حضور

حج سفر نامة عشق است

زمن تا به خدا

حج همه نفي" من" است

ورسيدن تا او

حج خضوع است و سرافكند گي و محوشدن

واز عدم يافتن هستي خود

نه كه حج هجر مكاني است

از اين خاك به آن خانه خاكي دگر

حج ، دروغ است اگر باز "منيت" باشد

حاكم برروح وروانم باشد

اين چه حجي است

خدايا

تو كه خود مي داني

نزد برخي از ما

حج دسيسه است

كه ما دزد تر از پيش شويم

وخداوند و رسول

بعد از اين حج دروغين

همه قرباني الفاظ شوند

كعبه در گوشه افكار غبار اندود است

و بدان ای حاجي

حج شناسائي يك معبود است

كعبه آن قلب شكسته است

نه هفت بار

كه يك بار

به گردش

نظري خوب نكردي

آري آن قلب شكسته

حرم عشق خداست

ما كه از دلق ترين كوي به حج آمده ايم

بارها مي بينيم

چهره ها خانه تزوير ورياست

آه قرباني اين سير،خداست

عاشق كعبه دلدار كجاست

زائر چهره افكار خداست

باز هم مي گويم

حج همه درك وشعور است وحضور

درك بيگانگي خويش زحق

فهم بيچارگي قلب مريض

درك يك خانة تنها حج است

وشفا دادن يك قلب شكسته هنر است

حج طوافيست بد ور دل ماتم زده ای

وحضوري است در آن كوچة سرد

حج خدا خواهي حاجي است

پس ازديدن آثارخدا

درك يك واژة زيباست

آري،نام اين واژه خداست
حسین جوادی
نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: حسین جوادی بازدیدها: 1 987 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود